Towers Watson Media

Przegląd Ryzyka Górniczego
za rok 2019

„To jeszcze nie jest prawdziwie twardy rynek ubezpieczeniowy” – takie stwierdzenie zawiera Przegląd Ryzyka Górniczego za rok 2019 opublikowany przez Willis Towers Watson

LONDYN, 23 września 2019 r.- Willis Towers Watson (spółka notowana na giełdzie nowojorskiej NASDAQ - kod akcji WLTW) - wiodący na skalę globalną doradca, broker ubezpieczeniowy oferujący innowacyjne rozwiązania - w dniu dzisiejszym opublikował Przegląd Ryzyka Górniczego za rok 2019 swojego autorstwa. Z Przeglądu wynika, że pomimo istnienia niepewności w kluczowych obszarach zarówno w sektorze górniczym jak i sektorze ubezpieczeniowym, które muszą zostać rozstrzygnięte, globalny sektor ubezpieczeń górniczych nie jest jeszcze prawdziwie twardym rynkiem ubezpieczeniowym.

Publikując raport, Graham Knight, Globalny Dyrektor ds. Zasobów Naturalnych w Willis Towers Watson, stwierdził: „Tuż przed publikacją naszego Raportu za rok 2019 wydarzyła się kolejna tragedia w związku z pęknięciem tamy osadowej. Pomimo, że takie wypadki i inne szkody generalnie przyczyniają się do usztywniania stawek ubezpieczeń, rynek ubezpieczeń w sektorze górniczym nie jest jeszcze prawdziwie twardym rynkiem. Z oceny przeprowadzonej na podstawie standardów historycznych wynika, że wciąż istnieje wiele możliwości. W sytuacji, w której stawki wykazują tendencję zwyżkową, absolutnie nie można stwierdzić, że jesteśmy w sytuacji prawdziwego zagrożenia.”

Przegląd przedstawia także cztery główne obszary niepewności w obrębie sektora górniczego, do których należy się odnieść:

  • Digitalizacja: połączenie negatywnego podejścia, zwiększonego ryzyka cyber- ataku, brak należytego przeszkolenia oraz podnoszenia kwalifikacji, a także potencjał dla zaistnienia procesu eliminowania cennego doświadczenia ludzkiego w procesie digitalizacji – wszystko to wskazuje, że górnicy są narażeni na szereg nowych ryzyk zagrażających realizowalności projektów.
  • Efekty wąskiego gardła: zbyt często uzyskanie wsparcia górniczego oraz likwidacja szkód po dużych katastrofach zależy od czynników, na jakie przedsiębiorstwa górnicze nie mają wpływu; zbyt często w następstwie dużej szkody nie można precyzyjnie ustalić, jak do tego doszło.
  • Ryzyko geopolityczne: Wzrost taryf, rosnąca liczba przepisów wykonawczych i ustaw oraz zobowiązań podatkowych nakładanych w różnych krajach – wszystko to ma bezpośredni wpływ na opłacalność projektów górniczych w różnych miejscach na całym świecie – szczególnie biorąc pod uwagę globalny charakter łańcuchów dostaw w obrębie tego sektora.
  • Rozwój socjalno-ekonomiczny: stosunki, jakie górnicy nawiązują ze społecznościami lokalnymi zawsze stanowią podstawowy czynnik, jaki należy uwzględniać w opracowywaniu efektywnej strategii zarządzania ryzykiem. Osoby zarządzające ryzykiem górniczym i ich zespoły muszą brać pod uwagę głębokie relacje, jakie należy zbudować, oraz działania, jakie należy podejmować w celu osiągnięcia faktycznego i zrównoważonego postępu w dłuższej perspektywie.

Link do opublikowanego raportu

 

O WILLIS TOWERS WATSON

Willis Towers Watson (NASDAQ: WLTW) jest wiodącą, globalną firmą w branży doradztwa i pośrednictwa ubezpieczeniowego, dostarczającą rozwiązania i pomagającą klientom na całym świecie w przekształcaniu ryzyka w ścieżkę rozwoju. Korzenie Willis Towers Watson sięgają 1828 roku, firma obecnie zatrudnia 45 tysięcy pracowników w ponad 140 krajach. Opracowujemy i dostarczamy rozwiązania służące zarządzaniu ryzykiem, optymalizujące korzyści, rozwijające talenty oraz zwiększające siłę kapitału, aby chronić i wzmacniać zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne. Nasze unikalne podejście pozwala nam dostrzec newralgiczne punkty pomiędzy talentami, zasobami a pomysłami – to dynamiczna formuła, która prowadzi do osiągania satysfakcjonujących wyników w biznesie. Wspólnie uwalniamy potencjał. Więcej informacji można znaleźć pod linkiem willistowerswatson.com

Kontakt dla mediów

Sarah Booker +44 (0)7917 722040
sarah.booker@willistowerswatson.com

Joanna Suszczyk +48 691 015 025
joanna.suszczyk@willistowerswatson.com

Joanna Suszczyk

Dyrektor Marketingu

Tel. +48 22 318 89 90

Napisz do nas

Joanna Suszczyk